7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Baca Temizleme

Üçgen Su Kaçağı Tespiti

 

Üçgen Su Kaçağı Tespiti

Her türlü sıhhi tesisat işlemleri Manavgat su kaçağı tespiti servisimiz ile normale kavuşuyor.

Sızıntılara Neden Olan Etmenler

Evlerde ve iş yerlerinde zaman zaman karşılaşılan tıkanıklıklara bazı durumlar sebebiyet verir. Sızıntılar yapılarda kullanılan malzemelerin kalitesiz olmasından ve mekanik tesisat döşemlerinde kullanılan düşük kalitedeki sıhhi tesisat malzemelerindendir. Bu durumlar binalarda çeşitli yerlerden su sızıntılarının ortaya çıkmasına neden olur.

Su sızıntıları insan yaşamına olumsuz etki ettiği için yaşamsal faaliyetlerin yerine getirilememesine ortam hazırlar. Su sızıntıları gibi sıhhi tesisat bozukluklarının giderilmesi ile insanlar su ihtiyaçlarını zahmetsizce karşılayıp yaşamsal faaliyetlerin yoluna girmesi sağlanacaktır. Bu noktada sıhhi tesisat hizmeti almak arızanın kolay ve hızlı tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulması için gereklidir.

Manavgat Sıhhi Tesisat Nedir?

Mekanik tesisat olarak da bilinen sıhhi tesisat konutlarda, evlerde ve ticari alanlarda su ihtiyacını karşılamak maksadı ile su borularının yapıların belli yerlerinden sistemli bir şekilde döşenerek yapılardaki su musluklarına temiz su kaynağından geçit vermek ve kirli su giderini yine su boruları vasıtası ile kanalizasyon giderlerine ulaştırmaktır. Sıhhi tesisat mimari yapının özellikleri korunarak yapılara döşenir.

Bunun için mimari planlar dikkate alınarak mekanik tesisat için uygulamaya geçilmeden önce bir plan ortaya konulur. Bu noktada mimari planda yapıların mimarisi arka plana atılırken sıhhi tesisat işlemleri ön plana çıkarılır. Ancak planı yapan kişi yapıların mimarisini de plan üzerinde okuyabilme ve mekanik tesisatı bu mimariyi dikkate alarak çizebilme yetisine sahip olmalıdır. Ardından uygun malzeme temin edilerek plan dahilinde yapılara sıhhi tesisat döşemleri gerçekleştirilir.

Sıhhi Tesisatta Kullanılan Malzemeler

Geçmiş yıllarda sıhhi tesisat döşemlerinde kullanılan su boruları şimdiki zamanda üretilen su borularına oranla kalitesi bakımından daha yetersiz ve eksik kalmakta idi. Bu nedenle su boruları zaman içerisinde toprak altında deformasyon olmakta ve çürüme ile karşı karşıya kalmaktadır. Çürüyen borulardan su sızıntısının ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Su tesisatından dolayı yaşanan problemler genellikle eski yapılarda sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Günümüzde ise çelikten üretilen su boruları ve PP borular kullanılmaktadır.

Çelik su boruları galvanizden üretilen toprak altında deforme olmayan borulardır. PP borularda su tesisatı döşemlerinde kullanılan ve son zamanlarda sıklıkla tercih edilen döşem malzemesidir. PP boruların alternatifsel özellik içermesi nedeni ile su tesisatı ustaları hizmet verdiklere kişilere PP boruları önermektedir. Her iki su borusu çeşidi de yıllarca toprak altında oksitlenmeden kullanılan borulardır. Böylece çürümeyen çelik ve PP borularda su sızıntılarının görülme ihtimali de son derece zordur.

Manavgat Sıhhi Tesisat Arıza Hizmeti

Su sızıntılarının tamiri esnasında geçmiş yıllarda fayansların kırılması ve su kaçak tespitini yapabilmek için uzunca bir zaman ve zahmetlice uygulamalar gerekli idi. Su sızıntılarının bulunması için tespit öncelikli bir konu olup su kaçak tespitinin sağlanabilmesi için de tesisat borularının yer aldığı zeminlerin kazılması gerekiyor idi. Kırma işleminden sonra da tespit uygulaması son derece zahmetli olup tespitin tam olarak sağlanabilmesi için kırma işlemlerine devam edilmesi gerekiyor idi.

Şimdiler ise su kaçağı tespit cihazları ile tamirat işlemleri hem kısa zaman almakta hem de kırma işlemlerine ihtiyaç duyulmadan sağlanabilmektedir. Firmamızda kameralı tespit cihazları ile zemini parçalamaya gerek duymadan zemin üzerinden su kaçağı tespitini gerçekleştiriyoruz. Tespit uygulamasının ardından sorunun kaynağına göre çözüm yöntemi belirliyor ve kısa zamanda tamiri esas alınan bölgeye müdahale ediyoruz. Böylece hizmet verdiğimiz müşterilerimiz zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda en az maliyetle sorunun çözümünden yararlanırlar.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ