7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Baca Temizleme

Hocalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 

Hocalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma konusunda firmamız lider firma konumundadır. Kullandığımız yöntem ile rakip firmalardan ayrılırız. Bu sayede sizi hiçbir gereksiz masrafa sokmadan sorunu anında çözüme ulaştırıyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığı tuvaletin yanlış kullanımından oluşabileceği gibi tuvaletin kendi yapısından da kaynaklı olabilir. Bu nedenle gerekli önlemler alınsa da tuvalet tıkanıklığı ile karşılaşılabilir. Bunun için herkes tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşayabilir.

Tuvalet tıkanıklığı her ne kadar dikkat edilse de herkesin yaşayabileceği bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak için de profesyonel bir yardım almak gerekir. Bu konuda size en iyi hizmet veren firma olarak karşınıza çıkarız. Siz de tıkanıklık sorunundan sayemizde oldukça etkili bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

Tuvalet tıkanıklığı en fazla apartman dairelerinin alt katlarında karşımıza çıkar. Bunun nedeni apartmanlarda merkez gider sistemi kullanılmasıdır. Bu nedenle bahçe katında oturuyorsanız siz herhangi bir yabancı cisim atmasanız bile üst katlardaki yabancı cisimler sizin tuvaletinizin tıkanmasına neden olabilir. Bu durumda da sizin elinizde olmayan sebepler nedeniyle tuvaletinizde tıkanıklık meydana gelebilir.

Tuvalet tıkanıklığının bir başka sebebi de suda erimeyen tuvalet kâğıtlarının kullanılmasıdır. Her durumda tuvalet kâğıtlarını giderlere atmamak sorunu çözüme kavuşturur. Ancak suda eriyen tuvalet kâğıtlarını kullanarak da tıkanıklığın önüne geçebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığını Giderme

Tuvalet tıkanıklığını gidermek için kullanılan yöntemler işi bilmeyen önlemlere bırakılırsa ortaya daha büyük sorunlar çıkabilir. Çünkü tuvalet tıkanıklığını ortadan kaldırmak için uygulanan yöntem diğer tıkanıklıklardan ayrılır. Lavabo ya da diğer gider tıkanıklıklarında tıkanıklığın sebebi yemek kalıntıları, yağlanma ya da kireç problemleridir. Bu sorunlar da etkili bir kimyasal kullanılarak ortadan kaldırılır. Ancak tuvalet tıkanıklıkları genellikle cisimlerin gideri tıkaması yoluyla ortaya çıkar. Bu nedenle de kimyasal kullanmak sorunun ortadan kaldırmaz. Tam tersine sorunun daha büyük hale gelmesine neden olur.

Tuvalet tıkanıklığını gidermek için öncelikle sorunun nedenini bulmak gerekir. Eğer sorunun kaynağı bir cisimden kaynaklanıyorsa; cismin yerini bulup gideri açmak gerekir. Bunun için de pek çok firma kırma yöntemini kullanılır. İlk önce tuvalette biriken kirli su temizlenir. Daha sonra gider tesisatı ortaya çıkarılır. Bunun için de tesisat kırılır. Tesisat kırıldıkça içi de kontrol edilir. Herhangi bir şekilde tıkanıklığa neden olan cisim ortaya çıkarılana kadar tesisatta ilerlenir. Cisme ulaşıldıktan sonra; cisim giderden alınır. Daha sonra tesisat yenilenir.

Kırarak tuvalet tıkanıklığı açma görüldüğü gibi son derece zahmetli ve masraflıdır. Öncelikle tesisatın neresinde problem ile karşılaşacağı bilinmez. Hem tesisatı kırma hem de yeniden onarma işlemleri de oldukça vakit alır. Bu işlemler uygulandıktan sonra da tesisat masrafları ile de uğraşmanız gerekir.

Kırma yöntemi pek çok açıdan da etkili bir yöntem değildir. Bunların başında bu yöntemin oldukça fazla masraf ortaya çıkarması gelir. Diğer bir durum da sorunu tam çözmemesidir. Çünkü kırarak bir cisme ulaşılır. Cisim alınır ve tesisat yenilir. Ancak bazen tıkanıklığın tek bir nedeni olmaz. Tıkanıklığa iki cisim neden olabilir. İlk cisim bulunduğunda tesisat tekrar aranmaz. Bu da bir süre sonra tekrar tıkanıklık problemi yaşanmasına neden olur.

Firmamız kırma yönteminin olumsuzluklarından dolayı bu yöntemi kullanmayı tercih etmez. Manavgat tıkanıklık firması olarak tuvalet tıkanıklığını kamera yöntemi ile çözüyoruz. Kamerayı gider içerisine yerleştiriyoruz. Bu sayede kırmadan cismin nerede olduğunu kolaylıkla buluyoruz. Tıkanıklığı giderdikten sonra da tüm tesisatı tekrar kontrol ediyoruz. İkinci bir tıkanıklık durumu yaşamamanız için firmamız garantili iş anlayışını benimser.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ